Tama Ohrigstad - RPA

Ohrigstad Dam i rezerwat przyrody położony jest około 10 km od zjazdu na Ohrigstad Dam z szosy R533 w drodze do Pilgrims Rest. Spotyka się tutaj wiele ptaków i wiele dużych ssaków w rezerwacie takich jak ridbok górski, busbok, ridbok szary, hiena brunatna, i mały, południowoafrykański jeż.

Rezerwat Zapory Ohrigstad

Ohrigstad Dam
Ohrigstad Dam Nature Reserve to wymarzone miejsce dla miłośników przyrody.

Właśnie skręciłem w szosę R36 do Ohrigstad, kiedy uderzyłem po hamulcach. Jest obok budynku w kształcie buta. W dodatku ogromny! Rzeźbiarz, Ron van Zyl i jego rodzina mieszkają obok tego tego gigantycznego buta, będącego galerią sztuki. Gdy już taś jesteś, odwiedź jaskinię Alpha Omega - ściany, które zostały ozdobione scenami z Biblii. Można nawet wziąć ślub w kapliczce pod ziemią.

Ludzie w Graskop powiedzieli mi, aby nie tracić czasu w rezerwacie przyrody Ohrigstad Dam (około 28 km na południe od miasta ), ale sprawdziłem to dla pewności. I podobało mi się tam. Spotkaliśmy tylko lokalną rodzinkę spędzającą czas na wędkowaniu, niedaleko hipopotamów. Spytałem czy ryba bierze?. "Jeszcze nie," powiedziano mi, " ale to nie ma znaczenia. Przychodzimy tutaj, cisza i spokój."

Ohrigstad Dam Nature Reserve, dodatkowe informacje

Rezerwat Zapory Ohrigstad leży pomiędzy miastem Ohrigstad i miejscowością skansenem Pilgrims Rest w RPA w prowincji Mpumalanga. Ohrigstad Dam Nature Reserve położony jest na skraju Urwiska Gór Smoczych. Sztuczne jezioro powstałe po wybudowaniu tamy jest w środku 2500 hektarowego rezerwatu, słynnego z malowniczych widoków gśrskich.

Aby zapora Ohrigstad stała się jeszcze bardziej atrakcyjna dla dziennych gości, powstały tam cieniste miejsca piknikowe doskonale nadające się do odpoczynku. Zapora oferuje znakomite możliwości dla wędkarzy, występują tutaj ryby: yellowtail, karp, tilapia i sum. Wioślarstwo i kajakarstwo i są tutaj popularnymi rozrywkami.

Ohrigstad, jedno z najstarszych miast na Trasie Panoramicznej, leży w osłoniętej dolinie na trasie R36. Jego początki sięgają 1845 roku. W okolicy znaleziono zabytków z epoki kamienia i żelaza. Ale główną atrakcją jest piękno otaczających gór, natychmiastowa spokój to budzi we wszystkich, którzy odwiedzają to miejsce, a bliskość miasta i rezerwatu przyrody do popularnych atrakcji turystycznych, takich jak Blyde River Canyon , Boże Okno, Bourkes Luck Potholes i Pilgrims Rest.


Okazje i nowinki do Twojej skrzynki