Wymarzona podróż Wyjazd do najsłynniejszego w RPA rezerwatu dzikiej przyrody
Napisz do nas

Wycieczka do Parku Krugera

Całodzienne safari otwartymi jeepami 4 × 4

Piesze safari dostarczy Ci dodatkowych emocji.

Poczuj dreszczyk emocji, obserwując afrykańskie zwierzęta.

Spędzimy upojny wieczór przy ognisku, biorąc czynny udział w tradycyjnych tańcach.

Mapa trasy wycieczki do Parku Krugera.

Zwiedzamy Park Narodowy Krugera

Na zwiedzanie Parku Krugera poświęcamy aż 3 dni naszego cennego czasu. Uważasz, że wystarczy jedno lub dwa safari, by w pełni zadowolić swoje zmysły? Prawdą jest, że każde safari jest ekscytujące i wyjątkowe! Na żywo obserwujemy walkę o przetrwanie.

 1. Popołudniowe safari — raj dla fotografów Wyjazd z Johannesburga o godzinie 7.00. Jedziemy drogą, niegdyś używaną przez poszukiwaczy złota i handlarzy kości słoniowej. Nie marnujemy czasu, udajemy się na safari w barwach zachodzącego słońca — wspaniała okazja dla miłośników fotografii. Park Krugera nie jest ani najstarszym, ani największym rezerwatem dzikiej przyrody w RPA. Swoją sławę zdobył dzięki przystępnym dla każdego cenach. Kiedy klasa robotnicza RPA zaczęła kupować samochody, rodziny z dziećmi jechały na długi weekend by spędzić mile czas. Przed bramą wjazdową ustawiała się kolejka wczasowiczów z Johannesburga. W ten sposób wychowało się kilka generacji, dla nich Park Krugera na zawsze będzie miał miejsce w sercu. Dla obywateli RPA ceny nadal są w miarę niskie, niestety zagraniczni turyści płacą dużo drożej, nawet przy obniżającym się stale kursie randa RPA. Kruger oferuje największą różnorodność zwierząt i krajobrazów w Południowej Afryce. Jedynym biomem rezerwatu jest sawanna, czyli stan przejściowy między pustynią i lasem deszczowym. Równie dobrze sawannę możemy nazwać buszem. Na szczęście tutejsze sawanny są zróżnicowane, co sprzyja wielu gatunkom zwierzyny i roślinności. Obiekty turystyczne są jednymi z najczystszych, w porównaniu do miejsc takich jak Etosha, Chobe lub Moremi. To również jeden z kilku parków narodowych z pralniami i gorącą wodą w obozach — udogodnienia, które ułatwiają życie, jeśli ktoś jest długo w podróży. Miejsca piknikowe są nienaganne, oferują bogaty wybór posiłków.

  Lunch, obiadokolacja

  Boulders Safari Camp, namioty stałe z łazienką — wersja hotele

  Boulders Safari Camp, namioty typu igloo z komunalną łazienką — wersja kemping

  Atrakcja Dnia: safari przed zachodem słońca

 2. Całodzienne safari 4 × 4 w PN Krugera Tropimy Wielką Piątkę Afryki, zwłaszcza lwa i lamparta, które spotkamy tylko przy odrobinie szczęścia.

  Śniadanie, lunch, obiadokolacja

  Namioty stałe z łazienką — wersja hotele

  Namioty typu igloo z komunalną łazienką — wersja kemping

  Atrakcja dnia: całodzienne safari jeepami

 3. Scenerie Gór Smoczych Chętni wybierają się na piesze tropienie zwierząt. Włóż wygodne buty i odzież odporną na kolce. Nie zapomnij aparatu fotograficznego i lornetki. Po pieszej wędrówce zwiedzimy niski, ale malowniczy odcinek pasma Gór Smoczych. Zamiast skalistych gór, natkniemy się na charyzmatyczne formacje geologiczne. Kanion rzeki Blyde — zawsze zielony, urzekający. Three Rondavels — trzy formacje skalne w kształcie tradycyjnych chat, jak również Bourke's Luck Potholes — leje powstałe w wyniku niszczycielskiego działania wody przez tysiące lat, Boże Okno z widokami na Lowveld 800 m poniżej, tak piękne, że nawet Pan Bóg ma tutaj swoje okno.

  Śniadanie, lunch, obiadokolacja

  Namioty stałe z łazienką — wersja hotele

  Namioty typu igloo z komunalną łazienką — wersja kemping

  Atrakcja dnia — odwiedzanie punktów widokowych na Trasie Panoramicznej

  Opcjonalnie — poranne piesze safari, cena 240 zł od osoby

 4. Poranne safari w Parku Krugera Po porannym safari powrót do Johannesburga. Przed nami ponad 5 godzin jazdy przez rozległą wyżynę Weldów. Zakończenie wycieczki około godziny 17.00.

  Śniadanie, lunch

  Atrakcja dnia — poranne safari