Z wizytą w sklepie szamana - RPA

Cytat z Lonelyplanet: Namibia jest jednym z tych, niby ze snu miejsc, które sprawiają, że zastanawiasz się, czy coś tak wizualnie orgazmiczne może rzeczywiście istnieć. Czas i przestrzeń jakby w Namibii nie istniały. Pejzaże zderzają się. Doświadczenia piętrzą się. Obserwuj lwa polującego na niekończącej się równinie w Parku Etosha. Spędź noc samotnie na pustyni pod grubym niebem od gwiazd że nie można rozróżnić gwiazdozbiorów.

Kilka faktów o RPA

Safari w RPA

Rodzina słoni na tle zachodzącego słońca w Parku Krugera

Jeszcze trudniejsze do strawienia jest Zulu Muthi Rynek powrotem w mieście, pod mostem i Wieżowce towering Durban. Muzyka rozbrzmiewa głośno od Bóg wie gdzie, stosy hole-in -the-wall sklepów z zadziwiającą liczbę kawałków suszonych korzeni, kory, głowy krokodyla, sów wiszące creepily góry nogami, czarne skóry mamba i inne kościste bitów. To nie jest trudno uwierzyć, jest to jeden z największych rynków tradycyjnych leków w RPA. Inyanga, tradycyjnych uzdrowicieli, przejść wieków wartości przekonań Zulu z ojca na syna, matki na córkę. Porąbane i wykonane do wywaru lub wdychania, magiczne przymioty bitów w tych zwiędłych roślin i zwierząt uważa się leczyć wszelkie dolegliwości - od oparzeń słonecznych i bóle głowy, do odpierania złych duchów. Jest to w przeciwieństwie do niczego widziałem.

Trudno uwierzyć, że ktoś nadal będzie korzystać z tych tradycyjnych metod. I to jest właśnie to, trzeba wierzyć, to będzie działać i to robi,uzdrowiciel Zulu cierpliwie wyjaśnia. Psychicznie ? Mogą naprawić cię mieszaniną mózgów Sowa i kilka innych rzeczy byłem zbyt przytłoczony do uchwycenia. Ta część Durbanie wciąż starożytny, korzenie i wszystko. Za rogiem jestVictoria Market Street, pełne Indian i Zulusów Hawking swoje wyroby. Mają wszystko - miecze Zulu i tarcze dla ścian, każdy sposób indyjskiej przyprawy - niektóre z nazw niepokojąco zabawne (widzieliśmyczerwone chilli w proszku o nazwie Motherin teściowa tępiciel ), tytoń i drewniane maski, rzeźby zwierząt i ' I Nelson Mandela " miłość kubki kawy.

Szczególnie eyecatching tradycyjny Zulu beadwork z symboliki w swoich kolorach i wzorach. W dawnych czasach, młode dziewczyny, by pisać listy miłosne do swoich chłopaków lub potencjalnych chłopaków ich używania - czarny oznaczało " Nienawidzę cię tak zejdź mi z oczu natychmiast, " czerwony stał " Moje serce boli na ciebie, " żółty powiedział " jestem zazdrosna, z dala od tej dziewczyny, " i po prostu stał na biały czystości. Najlepsza przygoda czeka na wszystkich, czai się w wodach w pobliżu Umkomaas Rocky Bay ( 50 km od Durbanu ). Jedziemy nurkowanie rekin - klatki! I to jestprawdziwa to czas, w rozległych, otwartych wodach oceanu : nurkowanie rekin ( z lub bez klatki ) i Durban wydają się być synonimami. W pobliżu znajduje Aliwal Ławica,najpiękniejsza rafa do nurkowania w - 'ZE najbardziej znany nurek w tout le monde " Jacquesa Cousteau nazwał go jednym z najlepszych miejsc do nurkowania - 10 na świecie.

O tej porze roku, rekiny obdarty - Tooth - lub raggies, jak miejscowi nazywają je - przyjść do rasy tysiącami w jaskiniach w tutejszych raf. To jestwielka rzecz o tych wodach : są ciepłe praktycznie cały rok i zawsze jest coś niezwykłego, aby zobaczyć. Wnętrzności ubijaniu, jedziemy duże, wzburzone fale o 13 kilometrów na zewnątrz do Oceanu Indyjskiego, aby przejść do solidnej, metalowej klatce zawieszonej patrząc tuż pod spokojnym, niemal kojące fale, aby przyjrzeć się bliżej tych wspaniałych zwierząt. John Miller,ekspert nurkowanie rekin - tu, prowadzi nasze nurkowania, wypisuje nieustannie o swoich ulubionych drapieżników. Nie ma tu wielkich białych - prądy nie są wystarczająco zimno i nie ma żadnych uszczelnień do chomp na - te wody zobacz więcej tygrys, Zambezi ( bardziej znany jako rekiny byka ), obdarty -zęby, i srebro spiekanych i blacktipped rafę rekiny. Rekiny są trochę jak psy : wyczuwają strach natychmiast, można odróżnić ryby i dobrze, co nie ryby, i nie zaatakują cię, jeśli pobyt nadal, w pozycji pionowej i spokój. John i jego zespół zaczynają rzucać Chum ( kawałki ryby) do przynęty rekinów w pobliżu. Wkrótce, około 20 złowieszcze wyglądające szare ciała, co najmniej trzy metry długości, zaczynają krążyć naszą małą łódkę - czarno- silvertipped rekiny rafowe i kilka Zambezis.

Zaczynam drżeć trochę, izimno, jak sądzę, ma niewiele wspólnego z tym. Mieszek tylko wskazówki na nas John przed ubrań w : " Każdy, dotykając rekiny będą z wody natychmiast! ", Jakbyśmy byli rzeczywiście tutaj darować palce jako pokarm dla ryb. " I nie wrócimy ponownie, też! " szczeka. Oczywiste jest, że nie można być zbyt ostrożnym, jeśli chodzi o jego ukochanych niespokojny ludzi i rekiny. Pod powierzchnią, spoglądając między metalowych prętów, to niesamowicie cichy, i nie wydaje się być wyniki z nich, wszystkie ciała elegancki i płetwy, ostre jak brzytwa zęby i puste, niepokojące oczy, przesuwając bez wysiłku, z wdziękiem cięcia wodą jako remoras - Sucker - ryby - odebrać od nich pasożyty. Nagle, niebójka, iogon uderza w bok klatki ciężko. I Scarper do powierzchni, serce biło szybko.

Oczywiście, to też nie do zniesienia w milczeniu, i jak można wymyślić dla niewygodnych wstrzymuje oddech powietrza, jest mało, aby zatrzymać cię od wypuszcza wielkie okrzyki podniecenia. To, że rzadko, ramię - trzepotanie, wysokiej krzyki, jakby szczęśliwą chwilę oczy - wypukły - niepokojąco - out-of- your-face, jak uświadomić sobie, gdzie jesteś. Zaciętej wyglądające rekiny, tymczasem schodzenia o ze spektakularnym obojętności. My wracamy pod patrzeć na tych piękności, i słyszymy swoistą zmarszczki echa przez ocean. Humbak i jej dziecko jest migracja całej wody z Antarktydy, Jan mówi nam. Moja szczęka spada, a ja czuję się jak moje urodziny jest przyjść wcześniej. W drodze powrotnej, na miejscu ich naruszenia i Jan mówi nam, że ataki rekinów są rzadkie tutaj, ponieważ z sieci krążących linii brzegowej, która tragicznie również stanowić zagrożenie dla życia rekiny, delfiny, płaszczki i żółwie, które się złapać w nich.


Okazje i nowinki do Twojej skrzynki