Kalahari Zielona Pustynia
Napisz do nas

Zwiedzamy Pustynię Kalahari

W Twee Rivieren, fragment parku Kgalagandi z wydmami piaskowymi jest ogrodzony. W ten sposób powstało bezpieczne miejsce do wspinania się na wydmy.

Wydmy piaskowe na Pustyni Kalahari

Z wizytą na Kalahari

Najlepsza pora by odwiedzić Kalahari

Idealną porą by odwiedzić Park Narodowy Kgalagadi jest jesień (od marca do maja). Optymalnie, jest chłodniej, ale wciąż jest zielono ciepło. Spotkamy wiele młodziutkich springboków i innych antylop.

Zimą (od czerwca do sierpnia) temperatury spadają nawet do -11°C. Dnie są zazwyczaj słoneczne i ciepłe. Dla zwierząt są to ciężkie czasy, muszą one przenosić się w poszukiwaniu wodopojów i pożywienia.

Wiosna (od września do listopada ) jest często gorąca i pełna kurzu. Burzliwa pogoda . W okresie letnim (od grudnia do lutego) temperatury sięgają niejednokrotnie powyżej 40°C, ale jeśli masz w samochodzie dobrą klimatyzację, nagrodą będą typowe afrykańskie ulewy z siarczystymi piorunami. Burze pyłowe i ulewy mogą utrudnić życie turystów, choć w pewnym sensie to też atrakcja.

Najlepszy sposób by dojechać na Kalahari?

Wielu turystów decyduje się spędzić swoją pierwszą noc w Twee Rivieren. Alternatywnie można przenocować w Upington, zakupy w ostatniej chwili są wskazane, zanim pojedziesz na kemping w głębi Kgalagadi.

Jeśli jedziesz od strony Namibii, wjeżdżasz do Kgalagadi przez Mata - Mata.

Rezerwuj z dużym wyprzedzeniem

Popularność Parku Transgranicznego Kgalagadi rośnie bardzo szybko, oznacza to że rezerwować musisz z wyprzedzeniem kilku miesięcy.

Tablica odległości

Upington do Twee Rivieren 264 km
Kuruman do Twee Rivieren 385 km
Kimberley do Twee Rivieren 620 km
Kapsztad do Twee Rivieren 1075 km
Johannesburg do Twee Rivieren 1465 km
Durban do Twee Rivieren 1465 km
Keetmanshoop do Mata-Mata 280 km

Twee Rivieren czyli brama wjazdowa do Parku Transgranicznego Kgalagadi, jest prawie równej odległości od Johannesburga i Kapsztadu (ok. 1 100 km), przy planowaniu wyjazdu dolicz dłuższy czas na niespodziewane roboty drogowe. Twee Rivieren jest 265 km od Upington, na szczęście przez cały czas jest dobra szosa asfaltowa.

Czy będę w stanie wyciągnąć gotówkę, kupić paliwo, zadzwonić?

Tylko główne obozy Mata - Mata, Nossob i Twee Rivieren miją sklepy i stacja benzynowe. Wszystkie stacje akceptują karty stacji benzynowych, ale nie karty kredytowe lub debetowe. Weź gotówkę w przypadku gdy bankomaty nie pracują. Tylko sklep w Twee Rivieren akceptuje karty bankowe, a także posiada bankomat. (Przypominamy, nie zawsze pracujący!). Twee Rivieren to jedyny kemping z odbiorem telefonów komórkowych, wyposażony w publiczne telefony (na karty i monety) i restaurację. Wszystkie trzy główne obozy mają baseny i pola namiotowe z doprowadzonym napięciem 220V. Kalahari Tented Camp to tylko Wilderness Camp z basenem.

Czytaj Dalej: