Pustynia Kalahari

Z wizytą na Kalahari

Pustynia Kalahari
Kalahari to największa pustynia w Afryce Południowej, jednak nie wszędzie wygląda jak pustynia. Lepsze określenie to "spragniony ląd"

Kiedy odwiedzić Kalahari?

Idealną porą by odwiedzić Park Narodowy Kgalagadi jest jesień (od marca do maja). Optymalnie, jest chłodniej, ale wciąż jest zielono ciepło. Spotkamy wiele młodziutkich springboków i innych antylop.

Zimą (od czerwca do sierpnia) temperatury spadają nawet do -11°C. Dnie są zazwyczaj słoneczne i ciepłe. Dla zwierząt są to ciężkie czasy, muszą one przenosić się w poszukiwaniu wodopojów i pożywienia.

Wiosna (od września do listopada ) jest często gorąca i pełna kurzu. Burzliwa pogoda . W okresie letnim (od grudnia do lutego) temperatury sięgają niejednokrotnie powyżej 40°C, ale jeśli masz w samochodzie dobrą klimatyzację, nagrodą będą typowe afrykańskie ulewy z siarczystymi piorunami. Burze pyłowe i ulewy mogą utrudnić życie turystów, choć w pewnym sensie to też atrakcja.

Najlepszy sposób by dojechać na Kalahari?

Wielu turystów decyduje się spędzić swoją pierwszą noc w Twee Rivieren. Alternatywnie można przenocować w Upington, zakupy w ostatniej chwili są wskazane, zanim pojedziesz na kemping w głębi Kgalagadi.

Jeśli jedziesz od strony Namibii, wjeżdżasz do Kgalagadi przez Mata - Mata.

Rezerwuj z dużym wyprzedzeniem

Popularność Parku Transgranicznego Kgalagadi rośnie bardzo szybko, oznacza to że rezerwować musisz z wyprzedzeniem kilku miesięcy.

Czytaj Dalej: zwiedzanie Parku Transgranicznego Kgalagadi ► ► ►

Pięć pomysłów, pomysł 1, jak ciekawie spędzić czas w Kgalagadi ► ► ►

Pomysł 2, szlak pieszy na wydmach ► ► ►

Pomysł 3, jedź do Unions End ► ► ►

Pomysł 4 i 5, nocne safari ► ► ►


Okazje i nowinki do Twojej skrzynki

Nie znalazłeś czego szukałeś? Użyj wyszukiwarki Google