Unions End w Kgalagadi!

Kalahari tętni życiem i czeka na Ciebie. Na tysiące sposobów gotowa cię zabić, jeśli złamiesz jej prawa. Słońce cię dosięgnie, albo nocne zimno. Współcześni śmiałkowie, mogą podziwiać jej srogość i nazywać to przygodą.

Jedź do końca do samego Union's End

Część Kgalagadi Transfrontier Park po stronie RPA wygląda jak mały palec wystający z Namibii i Botswany. Na jego końcu, trzy kraje spotykają się w miejscu zwanym Unions End. Czeka cię długa i gorąca jazda, (przynajmniej na trzy godziny w jedną stronę), aby zobaczyć ten symboliczny punkt graniczny. Jeśli lubisz takie ciekawe punkty geograficzne, powinieneś to zobaczyć.

W miarę jazdy w kierunku północnym, zauważ, jak krajobraz przechodzi płynnie z pól wydmowych w sawannę z ciernistymi akacjami. W tej części parku jest prawdopodobne, aby zobaczyć, kudu i guźce. Gepardy uwielbiają takie otwarte tereny.

W drodze do końca Unions End, miniesz dwa miejsca na pikniki - Lijersdraai (85 km na północ od Nossob) oraz Unions End (1 km od samej Unions End). Lepiej nie jedź południową pętlą drogi, jeśli planujesz zatrzymać się na piknik w Lijersdraai. Pętla ta prowadzi przez otwartą sawannę, gdzie mnożą kopce termitów.

Wreszcie dojedziesz do ogrodzenia Namibii, gdzie zobaczysz tablice informujące, że jest to 773 km do Pretorii i 360 km do Gaborone (wśród innych miejscach). W punkcie informacji turystycznej warto jest pozostawić po sobie dowód że tutaj byłeś, dlatego wpiszsię do książki.

Gdzie? Około 140 km na północ od Nossob na wyschniętej rzece. Jeśli jesteś w Nossob, czeka cię całodzienna wycieczka tam i z powrotem (co najmniej sześć godzin jazdy).


Okazje i nowinki do Twojej skrzynki