Pięć pomysłów, otwarte kempingi w Kgalagadi!

Rooiputs
Rooiputs, widoczna drewniana konstrukcja z betonową podłogą przygotowaną do rozbicia namiotów w środku.

Kalahari tętni życiem i czeka na Ciebie. Na tysiące sposobów gotowa cię zabić, jeśli złamiesz jej prawa. Słońce cię dosięgnie, albo nocne zimno. Współcześni śmiałkowie, mogą podziwiać jej srogość i nazywać to przygodą.

Kalahari w RPA? polecamy park Kgalagadi

1) Nocleg po dzikiej stronie.

Noc może być pełna wrażeń, wiedząc, że biwakujesz w szczerym polu, w królestwie drapieżników afrykańskich. Kiedy rozbijesz swój namiot na kempingach po stronie Botswany - Rooiputs lub Polentswa w pobliżu koryta rzeki Nossob. Jedyne schronienie jakie tutaj znajdziesz to drewniana konstrukcja z betonową podłogą przygotowaną do rozbicia namiotów. Kibelki są tutaj tradycyjne a prysznice zasilane są z wiadra.

Słychać odgłosy w ciemności?

To chyba tylko szakal lub marudny ratel. Lwy też pojawiają się w obozie i to często. W ubiegłym roku, stado liczące aż 12 sztuk siało tutaj spustoszenie pośród trzech młodych brytyjskich turystów. Młode lwy zainteresowały się namiotami – a król lew wsunął głowę do środka przewróconego namiotu by zbadać sytuację. Innym razem, turyści zastali śpiącego lamparta pod brezentowym zacienieniem.

Jeśli z natury jesteś bojący, zorganizuj sobie namiot dachowy. Unikaj chodzenia po zmroku. Niedopuszczalne jest wystawianie części ciała z namiotu. Teoria mówi, że lew nie jest w stanie odkryć że krywasz się w namiocie, jeśli nie zauważy ruchu. Rooiputs jest około 25 km na północ od Twee Rivieren na ulicy Nossob River Road (niecały 1 km od głównej drogi). Polentswa leży 60 km na północ od Nossob, również 2 km jazdy od głównej drogi. Drogi tutejsze zaznaczono "tylko 4x4" ale większy samochód 4X2 z wysokim prześwitem powinien sobie poradzić.

Którego miejsce jest najlepsze?

Rooiputs ma sześć stanowisk kempingowych. Nr 1 , słynie, że często pojawiają się tutaj lwy. Stanowiska 2 i 3 mają wielkie akacje arioloba zapewniające cień. Miejsce 4 jest w zacisznym zakątku z widokiem na pola wydmowe. Niestety, stanowiska 5 i 6 są zupełnie blisko pensjonatu trakcie budowy, ale za to są na wyższym poziomie, z lepszym widokiem.

W Polentswa są cztery miejsca kempingowe. Najlepsze jest miejsce numer 1 z widokiem na słoną równinę.

Najlepsze wodopoje w Kgalagadi

Oczko wodne Kij Kij jest 14 km na północ od Rooiputs i świetny punkt obserwacyjny przy wschodzie słońca. Wieczorem spróbuj Leeuwdril, 9 km w kierunku południowym. Jeśli jesteś w Polentswa, lokalny wodopój oddalony tylko 2 km od kempingu nadaje się do obserwacji zarówno rano jak i wieczorem.

Czy potrzebny jest paszport?

Odwiedź okienko Botswany na wjeździe w Twee Rivieren . Jeśli planujesz wyjazd z park poprzez bramę Twee Rivieren, nie wymagana jest odprawa celna, ale zawsze jest wskazane mieć ze sobą wszystkie dokumenty.

Ceny:

P20 (20 puli) za dzień od osoby. Nocleg kosztuje P30 od osoby. Za samochód płacimy P4 za dzień.


Okazje i nowinki do Twojej skrzynki